Ostatnia kolejka fazy grupowej LM (GRUPY A-D)

gun__1381310671_uefa_champions_league

Przed nami ostatnie w tym roku emocje związane z rozgrywkami Ligi Mistrzów. Większość rozstrzygnięć w poszczególnych grupach jest już znana, pozostało jedynie kilka niewiadomych.

Wtorek (GRUPY A-D)

Z wtorkowych meczów pasjonująco zapowiada się rywalizacja w grupie B, gdzie trzy drużyny mają jeszcze szanse na awans i co ciekawe każda z nich ma los awansu w swoich rękach. Vfl Wolfsburg (1 miejsce, 9 pkt) zagra z Manchesterem United (2 miejsce, 8 pkt), a PSV Eindhoven (3 miejsce, 7 pkt) podejmie CSKA Moskwa (4 miejsce, 4 pkt).

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że w najlepszej sytuacji znajduje się PSV – grają u siebie z teoretycznie najsłabsza drużyną grupy B, a w wypadku wygranej wynik starcia Wolfsburga z Manchesterem United przestaje ich interesować, bo awans mają już pewny. Niby racja, ale problem w tym, że piłkarze CSKA mają o co grać, gdyż wygrana daje im 3. miejsce w grupie i awans do Ligi Europejskiej. Nie zapominajmy także, że Rosjanie już pokonali PSV w tej edycji LM. Holendrzy nie mogą kalkulować i muszą walczyć o zwycięstwo, bo remis znacząco zmniejsza ich szanse awansu, a porażka niweluje je do zera.

Jeszcze ciekawszy będzie mecz Wolfsburga z Manchesterem United, w nieco trudniejszej sytuacji są jednak Czerwone Diabły, gdyż remis w odróżnieniu od Niemców niczego im nie daje i jeśli nie chcą z niepokojem oczekiwać wieści z Eindhoven, to muszą to spotkanie wygrać. Porażka w tym meczu powoduje, że konieczne do awansu staje się zwycięstwo CSKA. Wilki są w nieco lepszej sytuacji, gdyż wystarczy im nie przegrać by zapewnić sobie dalszy udział w LM. Tym niemniej goście z Manchesteru na pewno nie odpuszczą, więc Wolfsburg czeka ciężka przeprawa. Na starcie mają przewagę, tylko jeden scenariusz eliminuje ich z gry: porażka z MU i wygrana PSV, każdy inny układ jest dla nich korzystny.

W pozostałych grupach sprawa awansu jest rozstrzygnięta, w zasadzie na pierwszy plan wysuwa się starcie w Lizbonie, gdzie Benfica zagra z Atletico o pierwsze miejsce w grupie i teoretycznie łatwiejsze losowanie.

Wtorek (08.12) w Football Heaven

Real Madryt – Malmö FF
Sevilla FC – Juventus Turyn
VfL Wolfsburg – Manchester United
Manchester City – Borussia Mönchengladbach

Zapraszamy!